Jag skulle ju kunna spela om det blir kris, men helst i fredstid då. Jag har ingen riktig MP-erfarenhet, så jag spelar alltid på kul mer än effektivitet..
Skarion said:Det verkar som de vill spela från 7 till 10-11, blir det för jobbigt för dig att göra det en gång i veckan eller så?
Fillo said:boys, i'm waiting your confirm to rules, scenarios and time in the main thread
Mr. G said:Skarion, jag trodde du skötte detta?
Uppfinningar1 said:Nizny Tagil Factories:
Basic Machine Tools
Charkov Factory Design:
Census Tabulating Machine
Kirov Factory Design Bureau:
Mechanized Agriculture
Grabin Design Bureau:
Rear Area Vehicle Repair Shop
Boris Shaposhnikov:
Large Front Doctrine
Mr. G said:Sliders
36’ Hawk
37’ Stand
…
Henning said:Events: 1936
Spanska inbördeskriget
Jag tycker självklart att vi ska stödja republikanerna. De kan bistå oss i framtiden. Dessutom kanske Tyskland väljer att ödsla resurser på att ockupera dem.
Henning said:Events: 1936
Spanska inbördeskriget
Jag tycker självklart att vi ska stödja republikanerna. De kan bistå oss i framtiden. Dessutom kanske Tyskland väljer att ödsla resurser på att ockupera dem.
Do not use bug to agevolate. For example to send the army to other country to supply it.
Skarion said:Ska vi acceptera deras ändrade regler?
http://forum.paradoxplaza.com/forum/showpost.php?p=8448204&postcount=57
Phadishar said:Ja,
"-URSS-GER not war with each other since 1941"
den regeln är ju toppen. Frittfram att bygga industrier i 2-3 år och ge bort halva armen till kina samtidigt som man slipper att vara rädd för att de ska anfalla 1940 då USSRs GDE är lågt och land doctrinerna är kassa.
Henning said:Det får nog chief of staff avgöra.
Men är någon redo för att köra imorgon eller?
Skarion said:Endera jag eller Phadishar gissar jag, men vill gärna höra andras åsikter.
För övrigt kan jag nog köra imorgon ifall inte någon tjej dyker upp och vill ha sällskap (något som hänt på sistone mer än vanligt tyvärr).