Hur laddar man upp egna avatarer på det här forumet? Jag kan bara välja mellan HoI-flaggor, EU-sköldar, och Vicky-porträtt.
Jag och Birger är iaf två svenskar. Finns nog rätt många även om man inte tänker på det när de väl uppnått sina 3000 poster.Wetew said:Jadu... Somliga lyckas ju nå 3000
Ett annat sätt kan ju vara att bli tilldelad en avatar, men den chansen är minimal... Själv känner jag bara till två forumiter som fått en avatar utan att ha nåt 3000.
Freddan said:Nope, det där är EU3 avatarer, har du registrerat spelet så får du tillgång till dem.
Det kan funka om man inte slinker ned i OT-träsket, det vill säga.Mr. G said:Om du bara lägger ditt liv på hyllan för ett tag går det fort.
Något säger mig att det var något som nog lättare kunde ske när forumet var mindre, men av ren nyfikenhet undrar jag hur du gjorde för att förtjäna det?Kaigon said:Jag och Birger är iaf två svenskar. Finns nog rätt många även om man inte tänker på det när de väl uppnått sina 3000 poster.
Heimdall said:Det kan funka om man inte slinker ned i OT-träsket, det vill säga.![]()
![]()
Flooper X said:Sjunk ner i AAR-träsket istället, mycket bättre för post-count.
jag känner dock att jag snubblat nära mållinjen, min post-count har mer eller mindre stannat.
En gång i tiden låg jag över både Mr. G och Wetew![]()
Helt klart, det var nog mycket lättare att synas då.Snugglie said:Något säger mig att det var något som nog lättare kunde ske när forumet var mindre, men av ren nyfikenhet undrar jag hur du gjorde för att förtjäna det?
Shit... Jag har letat efter denKaigon said:Helt klart, det var nog mycket lättare att synas då.
Det var på den gamla goda tiden just när flagmallarna till EU2 just arbetats fram av MKJ och Birger. Det var också på den tiden då folk var för lata för att lära sig GIMP.
Jag var aktiv i Grand Request Thread för sköldar och flaggor under några år. Kollade nyss och såg att jag fortfarande är #3 som postare i den tråden. Det har också gett upphov till min flaggsite (länk längst ner i sigen). Man kan se att den vara amatörmässig redan när jag började för 5 år sedan.o
Eu3 = Eu3-avatarerKul! Hur många såna tillvägagångssätt finns det? Alltså, vilka spel kan man registrera för att få mer avatarer?
Ja, det var ganska god timing!Sleepyhead said:Är det nu man skall slinka in bara för att flasha sin egengjorda avatar?![]()